Téli tanfolyam Fóton, 2023–2024

Örömmel és hálával adjuk hírül, hogy 2023. november 11. és 2024. április 20. között ismét komoly munka folyt a Kántorképző Intézet téli tanfolyamán.
Változatos korú és előképzettségű hallgatóink – köztük több református testvérünk – hatalmas lelkesedéssel és kitartással érkeztek hétről hétre: Benkó Anna, Dobosné Kátai Erika, Fábri Angelika, Gerhát Domonkos, Horváth Dávid, Laukó Levente, Mező Sándor, Mészáros Barnabás, Mocskonyi Márton, Nagy Attila, Nemeshegyi Dániel, Schwancer Csenge Éva, Schwancer-Csák Marianna, Sebestyén Ádám, Szebik Hajnalka és Szepesfalvy Kristóf.

Tanáraik voltak:
Bence Gábor – szolfézs-zeneelmélet, közös óra (himnológia, liturgika), karvezetés
Ecsedi Zsuzsa – orgona, egyházi ének
Németh Sándor – orgona, egyházi ének
Németh Zsuzsa – orgona, egyházi ének, orgonaismeret

Április 20-án Horváth Dávid, a rákospalotai református gyülekezet másodkarnagya kántori bizonyítványt szerzett, és rendhagyó módon – a tanfolyam hallgatóiból alakult énekkar élén – karvezetésből is vizsgát tett. Gerhát Domonkos, a kecskeméti evangélikus gyülekezet orgonistája kántori oklevélért vizsgázott kiemelkedő eredménnyel. Gratulálunk!
A vizsgabizottság tagjai voltak: Pétery Dóra (elnök), Mekis Ádám és Bence Gábor.

A nap részletes műsora a külön programban olvasható.
Galéria: https://drive.google.com/drive/folders/11KusgUMCC1UAkWg_xWhOKqYYue45fOj9?usp=sharing
Fotó: Szepesfalvy Bence