Iskolai segédanyag

Kórusművek iskolai használatra

Ezen az oldalon olyan kottákat teszünk közzé, amelyek jól használhatóak a felső tagozatban és a gimnáziumi oktatásban. A kétszólamú korálletétektől a kisebb kórusművekig terjed a gyűjtemény.

Karzatlépcső – videósorozat

Karzatlépcső címmel indítottunk kisfilmsorozatot 2020 tavaszán, a koronavírus-karantén idején. A 10-15(-20) perces epizódokban egy-egy gyülekezeti énekkel ismerkedhetnek meg a nézők, így az egyházi iskolák énektanárai a videókat a távoktatásban is használhatják. Az egyes részek többnyire az Iskolai énekeskönyv heti énekrendjét követik. A felvételeket a Kántorképző egyik hallgatója, Szepesfalvy Bence készíti (aki a sorozat indulásakor 12 éves volt): ő vágja és szerkeszti is az epizódokat.
E filmekkel helyettesítjük – egészítjük ki – a könnyű, korálalapú kórusművek közreadásának 2019 őszén elkezdett sorozatát.