Nagy-győri énekeskönyv

Győr, 1811
A teljes kötet digitalizált változata ITT

KERESZTÉNY / ÚJ / ÉNEKES KÖNYV, / mellyet / szerzett és egynéhány magános áhítatosságra / tartozó Imádságokkal egygyütt / kiadott / a’ Nagy-Győri / Augustana Confessiót / tartó Evangelika Gyülekezet.

A győri gyülekezet nem volt megelégedve a kerületi énekeskönyvvel, különösen annak hittani részével és a nagyobb ünnepekre tartozó énekeivel. A gyülekezeti énekeskönyv szerkesztésével Kis Jánost bízták meg. Neki magának is voltak szép számmal énekei, és támaszkodott a győri német (Neues Gesang- und Gebetbuch zum gottesdienstlichen Gebrauche der evangelischen Gemeinde in Pressburg, 1788), valamint a kerületi magyar énekeskönyvre (Új énekeskönyv, 1805). A kerületinél sokkal racionálisabb énekeskönyvnek csak a VI. kiadásába került vissza az Erős vár a mi Istenünk, Székács József fordításában.
EZs

Második kiadás: